Haber

Bisiklet turu yapan Şilili çift, Kahramanmaraş’ta dondurma yemek için mola verdi

Portekiz’den bisiklet turuna çıkan Şilili çift, binlerce kilometre pedal çevirerek geldikleri Kahramanmaraş’ta mola vererek şehrin adıyla anılan “Maraş dondurmasını” yediler.

Bir süre önce Portekiz’den bisikletleriyle yola çıkan 31 yaşındaki elektrik mühendisi Camilo Salinas ve 30 yaşındaki hemşire eşi Monica Munoz, İspanya, Fransa, İtalya, Bosna Hersek, Arnavutluk, Sırbistan’ın ardından Türkiye’ye ulaştı. , Kosova, Bulgaristan.

Türkiye’nin çeşitli illerini ziyaret ederek Kahramanmaraş’a gelen bisikletli çift, şehrin doğal ve tarihi güzelliklerini gezdikten sonra vatandaşların tavsiye ettiği şehrin adıyla özdeşleşen dondurmayı tatmaya karar verdi.

Çift, kentteki bir pastanede keçi sütü, şeker ve salepten yapılan dondurmayı tattı ve hatıra fotoğrafı çektirdi.

Camilo Salinas, gazetecilere yaptığı açıklamada, eşiyle birlikte Türkiye’nin birçok ilini gezdiğini belirterek, Kahramanmaraş’ı çok beğendiğini söyledi.

Dondurma yemek için Kahramanmaraş’a uğradıklarını belirten Salinas, “Buraya gelmeden önce araştırma yaptık ve Kahramanmaraş’a geldiğimizde vatandaşlar ‘dondurma ye’ dediler. Dondurmalar çok güzel. İyi ki geldik. buraya gel.” söz konusu.

Salinas, bundan sonraki duraklarının Gaziantep, Şanlıurfa ve Mardin olacağını belirtti.

Türkiye’ye olan sevgisini dile getiren Monica Munoz, “Dondurma çok güzel. Türkiye ve insanları çok iyi.” dedi. dedi.

Kahramanmaraş Lokantalar Kebapçılar ve Tatlıcılar Odası Başkanı Erdal Kanbur, Maraş dondurmasının tanıtımı için ellerinden geleni yaptıklarını belirterek, “Turistlerin gelmesi bizi çok mutlu etti, ektiğimizi biçmeye başladık. Bizim dondurmamız öyle bir lezzette ki Kahramanmaraş’tan Kanada’dan ve diğer ülkelerden.” Dondurma almaya geliyorlar.” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu