Haber

Depremzede öğrenciler sınıflara dağıtıldı

Depremzede öğrenciler sınıflara dağıtıldı

YOZGAT – 2022-2023 Eğitim-Öğretim yılının ikinci dönemi, Yozgat’ta meydana gelen deprem nedeniyle uzatılan yarıyıl tatilinin bitmesiyle birlikte başladı. İl genelinde 75 bin 231 öğrencinin yanı sıra deprem bölgesinden 662 öğrenci derse başladı.

Yozgat’ta bir aylık sömestr tatilinin ardından 75 bin 893 öğrenci ile 662 depremzede için ikinci dönemin ilk dersinin zili çaldı. Yarıyıl tatilinin sona ermesinin ardından hazırlıklarını tamamlayan öğrenciler okullarının yolunu tuttu. Yozgat’tan sarsıntılı bölgeden gelen 133’ü anaokulu, 185’i ilkokul, 180’i ortaokul ve 164’ü lise olmak üzere 662 öğrenci derse başladı.

Öğrencinin velisi Bayram Veli Kaya, uzun süredir okulların açılmasını beklediklerini belirterek, “Okulların açılmasının hayırlı olmasını temenni ediyorum. Çocuklarımız da okulu özledi. Öğrencilerimize tavsiyelerde bulunduk. Çocuklarımız deprem bölgesinden gelen arkadaşlarıyla ilgili depreme çok üzüldük” dedi.

Okulların açılmasından dolayı mutlu olduğunu belirten Merkez Ortaokulu öğrencisi Mustafa Tanış, “Depreme çok üzüldük. Depremzede arkadaşlarımızla ders yapacağız. Ders sayımız artacak.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu