Haber

Destici’den İYİ Parti ve CHP’ye: Deprem siyasi istismar konusu

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, “Deprem adeta siyasi taciz konusu oldu. Halkımız daha enkaz altındayken, benzer olay ve davranışlardan hüküm giymiş bazı çevreler ‘Nasıl olur? Buradan siyasi sonuçlar çıkarabilir miyiz?’ Nefret ve utanç duygularıyla izlemek zorunda kaldık” dedi.

Mustafa Destici, TBMM’de basın toplantısı düzenledi. Destici, tüm illerde önlem alınması ve depreme hazırlıklı olunması gerektiğine dikkat çekti. Destici, deprem bölgesindeki demografik yapının korunmasından endişe edildiğini vurgulayarak, CHP ve İYİ Parti temsilcilerinin yabancılara ev satılmaması yönündeki çağrılarına ilişkin, “Cumhurbaşkanımızın kendisi buna izin verilmeyeceğini beyan etmiş olsa da; bazı siyasetçiler bu konuyu araç olarak kullanmamalı.”

Taraflara yapılan hazine yardımlarını depremzedelere bağışlayan BBP Genel Başkanı Destici; Yıkılan binalarla ilgili kusuru, kusuru ve ihmali olanların mutlaka tespit edilerek sorumluların yargı önüne çıkarılması gerektiğini kaydetti. Destici, “Türkiye genelinde büyük bir kentsel dönüşüm seferberliği başlatılmalı. Kentsel dönüşüm için ikna edici ve kolaylaştırıcı tedbirler alınmalı.”

‘YARGI MECLİSİ ÖNCE GEREKENİ YAPILMALIDIR’

Muhalefeti de eleştiren Destici, “Deprem adeta bir siyasi istismar konusu. İnsanlarımız artık enkaz altındayken, bazı suç çevreleri devletimize, milletimize, değerlerimize düşman olmaya alıştı. Siyasetçi görünümündeki hainlerin kan kokan sırtlanlar gibi depreme karışmaya çalıştıklarını, ardından dünyanın en büyük felaketlerinden birini yaşarken yağmacıların görüntülerini izlerken hissettiğimiz tiksinti, nefret ve utanç duygularıyla izlemek. insanlık tarihi milletvekili olarak devlet düşmanlığını ilan edenlerin ve halkı devlet düşmanlığına davet edenlerin ihanetine şahit oluyoruz. dedi. (HABER MERKEZİ)

haber-baskale.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu