Haber

DİSK, Vergide Adalet, Gelirde Adalet İstemek İçin Yürümeye Devam Ediyor

Haber: ÇAĞATAN AKYOL – Kamera: SADIK KARAKULOĞLU

Devrimci Personel Sendikaları Konfederasyonu’nun (DİSK) “vergide adalet, gelirde adalet” sloganıyla İstanbul’dan Ankara’ya yürüyüşü son gününde Eskişehir’den başladı. DİSK Genel Başkan Yardımcısı ve Genel-İş Sendikası Lideri Remzi Çalışkan, “Yüksek enflasyon, maaşlarımızın erimesi, gelir dağılımındaki adaletsizlik, yaptığımız toplu iş sözleşmelerinin 3 ay sonra hiçbir anlamı kalmıyor ve bunların önemli bir nedeni de adaletsizlikler” dedi. vergiler.”

“Vergide adalet, gelirde adalet” talebiyle İstanbul’dan Ankara’ya yürüyüş düzenleyen DİSK, programın son günü olan beşinci günde Eskişehir’den yola çıktı. DİSK Genel Lideri Dilek Çerkezoğlu ve DİSK Genel Sekreteri ve Birleşik Metal-İş Genel Lideri Adnan Serdaroğlu ile Adalar’da açıklama yapan DİSK Genel Başkan Yardımcısı ve General-İş Sendikası Lideri Remzi Çalışkan, haksızlıklara dikkat çekerek şunları söyledi:

“Vergide adalet, gelirde adalet talebi için İstanbul’dan Ankara’ya yürüyoruz. Yüksek enflasyon, fiyatlarımızın düşmesi, gelir dağılımındaki adaletsizlik, yaptığımız toplu iş sözleşmelerinin 3 ay sonra hiçbir anlamı kalmıyor, bunların en önemli nedeni vergilerdeki adaletsizliktir. DİSK olarak demokrasi için çabalıyoruz, emek çabası olarak gelirlerimizde bu adaletsizlikle mücadele ederken aynı zamanda demokrasi için de mücadele veriyoruz. Bugün Ankara’da olacağız ve bir toplantı düzenleyeceğiz. Ankara’da bu haksızlığa karşı büyük bir miting düzenlendi. Bu yürüyüşe, Eskişehir’de DİSK’e bağlı sendikalarımızın büyük katkısı oldu. DİSK’ “Bağlantılı sendika üyelerimize teşekkür ediyoruz. Bu çabaya destek verdikleri için kendilerine teşekkür ediyoruz. DİSK umuttur, çabadır; emeğin ve emekçilerin umudu. DİSK, bugün ülkede bu karanlığa karşı mücadele edenlerin umududur. DİSK büyüyecek, hareket edecek, umut büyüyecek diyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu