Haber

Erdoğan: Cumhurbaşkanlığında Afet Kurulu kurulacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye Ulusal Risk Kalkanı Toplantısı’nın kapanışında açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, “Tarihimizin en ağır can kaybı ve yıkımlarından biri olan 6 Şubat depremini, afetlerde yeni bir milatın başlangıcı haline getireceğiz.”

Türkiye’yi dünyada afetlere en hazırlıklı, afetlerden sonra en hızlı ve etkin müdahale edebilen ülke haline getirmekte kararlıyız. Mülteci krizinden teröre, her alandaki uzmanlarımızın tecrübesiyle harmanlayarak gerekli adımları atacağız.”

Cumhurbaşkanlığı bünyesindeki 9. Politikalar Kurulu’na 10’uncu olarak Afet Kurulu’nu da katacaklarını ifade eden Erdoğan, “Türkiye artık afet sorununu bir bütün olarak görme, değerlendirme, önlem alma ve sonuçları için çabalama düzeyine ulaşmıştır. “Birçok riskle aynı anda çalışmak zorunda olan bir ülkeyiz. Bu toplantıda yaklaşık 110 siyasetçi ve bilim adamının ortasındaydık. Ve verilen tüm ifadeler kayıt altına alındı. Bu kayıtlar üzerinde çalışacağız. Bu çerçevede ilk yapacağımız işlerden biri 9’uncu Cumhurbaşkanlığı Başkanı.” “Sayıları bir olan siyasi kurulların 10’uncusuna Afet Yönetim Politikaları Kurulu’nu ekleyeceğiz. Böylece Cumhurbaşkanlığı bünyesindeki tüm çalışmaları yakından takip etme ve gerektiğinde müdahale etme imkanımız olacak.”

Detaylar geliyor…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu