Haber

İmam Ahmet Efiloğlu’ndan Cenaze Günü İkram Edilen Taziye Yemeğine Sert Eleştiri

Gelenek ve göreneklerimizden biri olarak kabul edilen taziye yemeği, bazen merhum için oldukça zor anlara neden olabiliyor. İmam Ahmet Efiloğlu da hutbesinde bu konuya değinerek taziye evinde yemek pişirilmesine tepki gösterdi.

Batman’ın Kozluk ve Sason ilçeleri ile Diyarbakır’ın Hani ilçesi ve çeşitli köylerde 2019 yılında taziye yemeklerinin yasaklanması, “maddi durumu iyi olanlar için sorun teşkil etmese de, ekonomik sıkıntı yaşayanlar için büyük bir yük” “

Üç yıl sonra Aksaray Valiliği bu uygulamayı şu şekilde açıkladı: ‘Bizim geleneğimizde komşular cenaze evine yemek getirirken, artık bazıları kredi veya krediyle yemek veriyor. ‘Bu doğru değil’ diyerek durdu.

Ahmet Efiloğlu isimli imam, önceki gün cemaate verdiği hutbede taziye evlerinde yemek servisi uygulamasını ağır bir şekilde eleştirdi.

Efiloğlu, ‘Taziye yemekleri denilen bu felaketi bu toplumdan kaldıralım. Eşi, annesi, çocuğu ölenleri doyurmaya çalışıyor. Sen ve ben utanmadan oraya gidip bir şeyler yeriz. ‘Bu ne kadar ahlaksız?’ İfadelerini kullandı.

İşte o anlar…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu