Haber

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İngiltere Büyükelçisi Jill Morris’i Kabul Etti

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İngiltere’nin Ankara Büyükelçisi Jill Morris ve beraberindeki heyeti makamında ağırladı. Büyükelçi Morris, turizm alanında atılan adımdan dolayı Başkan Soyer’i tebrik etti.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İngiltere’nin Ankara Büyükelçisi Jill Morris ve beraberindeki heyeti makamında ağırladı. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer, karşılıklı ilişkilerin daha da geliştirilmesi yönünde adımların atılması gerektiğini ifade etti.

Misafirlere İzmir’in tarih, kültür ve turizm açısından zenginliği, mirası ve potansiyeli hakkında bilgi veren Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer, “İzmir refahın, refahın ve iyiliğin şehridir. Doğamızla gurur duyuyoruz. “

İzmir’e övgü

İzmir’den övgü dolu bir konuşma yapan Büyükelçi Morris, her yıl 4 milyon İngiliz vatandaşının Türkiye’ye turist olarak geldiğini belirtti. Morris, geçen yıl başlayan İzmir-Midilli seferlerini de duyduğunu belirterek, “Tebrikler, çok güzel bir proje.” Önder Soyer ayrıca, “Seyahat oranı geçen yıla göre 3 kat arttı.”

Ortak projeler

Büyükelçi ve Lider Soyer, iklim krizi, doğal afetlere dayanıklılık, rüzgar enerjisi, eko-turizm ve ticaret başlıklarında ortak projeler yürütmek üzere fikir alışverişinde bulundu. Önder Soyer, ekoturizm alanındaki çalışmalarını anlattı. Morris ayrıca ekoturizmin artık çok popüler olduğunu ve doğaya dayalı tatil pazarının büyüdüğünü belirterek, İzmir’de yapılan çalışmaların değerli olduğunu ifade etti. Lider Soyer, iktidara ilişkin ise, “Enerji üreten belediye şirketimiz var. Belediyeyle direkt çalışabiliriz.” – İZMİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu