Haber

Kocaeli’de cinayet zanlısına müebbet hapis cezası

Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde bir kişiyi tabancayla öldürmek suçundan yargılanan 2 sanıktan 1’i “kasten öldürme” kabahatinden müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Kocaeli 3. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuklu sanık Erman K., tutuksuz sanık Dursun Hakan A. ve maktulün annesi Gülseren K. ile parti avukatları katıldı.

Tutuklu sanık Erman K., savunmasında cinayeti para için işlediğinin kendisine söylendiğini ancak paraya ihtiyacı olmadığını söyledi.

Tufan K’yi kasten öldürmediğini savunan Erman K, “O eve de o tabancaya da lanet olsun. Tahliyemi istiyorum” dedi. söz konusu.

Sanık Dursun Hakan A. da Tufan K’nin arkadaşı olduğunu belirterek olaydan duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

Sanıkların avukatları, olayın kasıt olmadığını ve kaza sonucu meydana geldiğini savunarak müvekkillerinin tahliyesini ve beraatini talep etti.

Müştekinin avukatları da sanıkların görüş ve eylem birliği içinde hareket ettiklerini belirterek, “kasten öldürme” kabahatinden farklı şekilde cezalandırılmasını talep etti.

Cumhuriyet savcısı önceki duruşmada sanıklara “kasten öldürme” kabahatinden farklı bir müebbet hapis cezası verilmesi gerektiği yönündeki mütalaasını yineledi.

Mahkeme, sanık Erman K’nin “kasten öldürme” kabahatinden müebbet hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi. Sanık ayrıca “6136 Sayılı Kanuna Muhalefet” suçundan 1 yıl hapis ve 600 lira para cezasına çarptırıldı.

Heyet, tutuklu sanık Dursun Hakan A’nın da “kasten öldürme” ve “6136 sayılı Kanuna Muhalefet” kabahatlerinden ayrı olarak beraatine karar verdi.

Etkinlik

Karaköprü’nün Gölcük ilçesinde 22 Ocak’ta tabancayla vurulan Tufan K. kaldırıldığı hastanede yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Erman K. ve Dursun Hakan A. tutuklandı. Dursun Hakan A. önceki duruşmada tahliye edilmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu