Haber

Kolombiya, Escobar’a ait 70 su aygırını Meksika ve Hindistan’a gönderecek

Kolombiya’da bir süredir ülkeyi kana bulayan uyuşturucu baronu Pablo Escobar’a bağlı 70 suaygırının Meksika ve Hindistan’a gönderileceği bildirildi.

Antioquia Bölgesi Valisi Anibal Gaviria yaptığı açıklamada, hayvan dostu olduklarını vurgulayarak, 70 su aygırının Meksika ve Hindistan’daki korunan doğal yaşam alanlarına gönderilmesi kararının alındığını kaydetti.

Gaviria, suaygırlarının taşınması için Kolombiya tarım ve hayvancılık yetkililerinden bazı belgelerin beklendiğini belirtti.

Buna göre Meksika’ya 10, Hindistan’a 60 su aygırı gönderilmesi bekleniyor.

Ayrıca nakliye yaklaşık 1 milyon $ mal olacağı varsayılmaktadır.

Ölümünün ardından, biri erkek olan dört su aygırı dışında Escobar’ın tüm mal varlığı ülke çapındaki hayvanat bahçelerine transfer edildi.

Escobar’ın su aygırları son 30 yıldır üremeye devam ettiği için yetkililerin, ülkedeki su aygırı sayısının zaten fazla olduğu ve bu üreme oranının ekosisteme zarar verebileceği gerekçesiyle bu hayvanları başka ülkelere gönderme kararı aldığı belirtiliyor. yıl.

1949 yılında Rionegro şehrinde doğan Escobar, suç hayatına hırsızlıkla başlamış ve dünyanın en büyük uyuşturucu baronlarından biri haline gelmiştir. Rüşvet, cinayet ve tehditlerle Kolombiya’da her ortamda büyük güç kazanan Escobar, siyasete girerek meclise girdi.

Pablo Emilio Escobar Gaviria, 1993 yılında Medellin şehrinde, bu ülkedeki ABD Uyuşturucuyla Mücadele Dairesi (DEA) çalışanının katılımıyla düzenlenen bir operasyonda öldürüldü.

haber-sarayduzu.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu