Haber

Şehit Emniyet Müdürü Gaffar Okkan, kabri başında anıldı

Diyarbakır Emniyet Müdürü olarak görev yaptığı sırada düzenlenen terör saldırısında şehit olan Ali Gaffar Okkan, şehadetinin 22. yılında Sakarya’nın Hendek ilçesindeki kabri başında dualarla anıldı.

Gaffar Okkan’ı şehadetinin 22. yıl dönümünde Hendek Aile Mezarlığı’nda anma programı düzenlendi. Programa; Törene Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Sakarya İl Emniyet Müdürü Selçuk Doğuş, il ve ilçe protokolü, Gaffar Okkan’ın yakınları ve emekli Emniyet Müdürü İbrahim Solmaz katıldı. İstiklal Marşı’nın okunması ve bir dakikalık saygı duruşunun ardından programda Gaffar Okkan’ın biyografisi okundu. Duaların okunduğu programda paramotorlu uçuşa Türk bayrağı ve Gaffar Okkan’ın fotoğrafı asıldı.

Gaffar Okkan’ın bedeli olan bir kahraman olduğunu söyleyen Vali Kaldırım, “Vatanının her köşesinde, her toprağında, her meydanında asil milletine, vatanına ve bayrağına son derece özveriyle çalışmış, kim olursa olsun görevini gereği gibi yerine getirmiştir. Fazla mesai kavramı.Üstlendiği sorumluluğu gereği gibi yerine getirmiş ve bu emaneti gelecek nesillere, gençlerimize ve asil milletimize emanet etmiş çok değerli bir kahramandır.Allah rahmet eylesin” dedi.

Şehit Okkan’ın devre arasında emekli Emniyet Müdürü İbrahim Solmaz, “Polis enstitüsünde 6 yıl birlikte çalıştık. Gaffar Okkan, Diyarbakır halkına hem evlat hem de manevi baba oldu. Emeğiyle Diyarbakırspor’u 1. Lig’e çıkardı. En az 60 öğrenciye kendi imkanlarıyla burs vererek eğitimle ilgili her türlü sorun ve giderlere katıldı.Zaman kavramı yoktu.En erken saat 04.00’te evine giderdi.O saatten önce , evine gitme şansı olmadığını ve bunu bir unsur olarak değerlendirdiğini belirterek, “Sokakta, en ücra köşede müdürümüzü görürdünüz. Hakkı ödenmeyecek” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu