Yaşam

Torbalı Belediyesi Hıdırellez’i kutladı

Torbalı Belediyesibaharın habercisi, bereket ve merhametin simgesi olarak kabul edilir. Hıdırellezkutlamak amacıyla 5 Mayıs Cuma günü Çaybaşı’nda bir program düzenleyecek.

Merhum Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur’un geleneksel hale getirdiği Hıdırellez Şenliği bu yıl da yapılıyor. Dileklerin tutulacağı ve ateşlerin yakılacağı gece için Torbalı Belediyesi hazırlıklarını büyük ölçüde tamamladı. Cuma günü Çaybaşı Kafeterya’da saat 20:30’da başlayacak programda DJ Yılmaz sahne alacak. Gecede ‘Roma Ateşi’ dans gösterisi de kasaba halkıyla buluşacak.

BAŞKAN TEKİN’DEN DAVET

Hıdırellez geleneğini sürdüreceklerini belirten Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin, tüm vatandaşları Hıdırellez etkinliklerine davet etti. Bu tür sosyal etkinlikleri çok önemsediklerini belirten Tekin, “Halkımızla birlik ve beraberlik duygularımızı pekiştirmek ve geçmişi yaşatmak için kendi kültürümüzün bir parçası olan Hıdırellez bayramlarını coşkuyla kutlayacağız. Özümüzü ve kültürümüzü ifade eden değerlerimizi korumak ve yaşatmak herkese görev düşüyor.Bizler de Torbalı’dayız.Belediye olarak üzerimize düşeni yapmaya her zaman hazırız. Cuma akşamı düzenleyeceğimiz Hıdırellez şenliğimize tüm Torbalıları bekliyoruz” dedi.

Kaynak: ANKA / Kültür Sanat

ladik-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu