Ekonomi

‘Türkiye Tapu’ geliyor: Yeni sistem devreye girecek! Tarih netleşti

Son dakika haber… Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nün tapu işlemlerini kişi ve yer ayrımı gözetmeksizin çözmeyi amaçlayan “Türkiye Tapu” uygulamasının 2024 yılı sonunda devreye alınması planlanıyor.

ÇALIŞMALAR YAPILDI

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na bağlı Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, tapu süreçlerinin hızlandırılması amacıyla birçok çalışma gerçekleştirdi.

WEBTAPU UYGULAMASI HAYATA GEÇİRİLDİ

Bu kapsamda vatandaşların fiziki ortama ihtiyaç duymadan her türlü tapu işlemlerini internet üzerinden güvenli bir şekilde gerçekleştirebilecekleri WebTapu uygulaması hayata geçirildi.

Her türlü belge işleminin e-Devlet üzerinden yapılabileceği sistemin kullanımı zamanla artmış ve günlük işlem sayısı 200 bine ulaşmıştır. Uygulama ile Türkiye’nin dijitalleşmesine ve Bakanlığın uygulamalarına yeni bir katkı sağlandı.

“Türkiye TAPU” BAŞVURUSU 2024 YILI SONUNA KADAR YAPILACAK

Öte yandan tapu işlemlerini kişi ve mekan bağımlısı olmadan çözmeyi amaçlayan “Türkiye Tapu” uygulamasının 2024 yılı sonunda devreye alınması planlanıyor.

ÇOK DAHA HIZLI BİR ŞEKİLDE YAPILACAK

Uygulamanın hayata geçmesiyle birlikte çalışanın online işlemleriyle tapu işlemleri çok daha hızlı gerçekleştirilecek. 1 Temmuz’dan itibaren tapu satış işlemleri noterler aracılığıyla da gerçekleştirilebilecek.

 

 

KAYNAK: SABAH

haber-camoluk.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu