Haber

İmam Hatip Okulları ‘Eğitimde Tek Yürek’ çalışmalarıyla seferber oldu

Genel Müdürlüğümüz, 70 ilimizdeki Anadolu imam hatip liseleri ve imam hatip ortaokulları ile dayanışma içinde, eğitim alanındaki beyin sarsıntılarının izlerinin kalıcı olarak silinmesine değerli katkılar sağlayacak ‘Eğitimde Tek Yürek’ çalışmalarını başlattı. iller ve 11 ilimizde okullarımız depremden etkilendi.

Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül; Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremin Adıyaman, Adana, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Osmaniye ve Şanlıurfa illerinde birincil hasara neden olduğunu, bölgede çok büyük can kaybı, yaralanma ve maddi hasar meydana geldiğini belirterek, şunları kaydetti: “Sürecin ilk gününden itibaren, bölgedeki okul idarecilerimiz ve öğretmenlerimiz ile iletişim halinde olduk, deprem bölgesinde gerekli durum tespitlerini yaptık. Bu kapsamda kardeşlik yasamızın gereklerini yerine getirmek amacıyla Genel Müdürlüğümüzce ‘Eğitimde Tek Yürek’ programı hazırlanmıştır.” Söz konusu programın kapsamına ilişkin açıklamalarda bulundu.

‘Eğitimde Tek Yürek’ Programı İle 70 İlden Okulumuz, Sarsıntı Bölgesindeki 932 Okulumuzla Dayanışma İçinde”

“Eğitimde Tek Yürek” programı kapsamında, afetlerin yaralarını birlikte sarmak amacıyla program kapsamında 70 ilde Anadolu imam hatip liseleri ve imam hatip ortaokulları ile deprem bölgesindeki 11 ilde 932 okul yer alıyor. asırlara ulaşan ve okullarımız, öğretmenlerimiz, çalışanlarımız, öğrencilerimiz ve velilerimiz, program dahilinde paydaş oldular. getirildi. Böylece bu süreçte kardeşlik duygusu bağlamında okullar arasındaki bağ ve etkileşimin güçlendirilmesi hedeflenmiş olup, bölgedeki okullarımıza destek verilmesi planlanmıştır.” Genel Müdürümüz dedi ki:

“Program kapsamında planlanan çalışmalar ile okullar arası işbirliği ile psikososyal, manevi ve akademik altyapı çalışmalarının sağlıklı bir şekilde yürütülmesi mümkün olacaktır. 70 ilde gönüllü okullarımızın desteği ile deprem bölgesindeki okullarımızın ihtiyaçları, okul aile birlikleri aracılığıyla imkanlar ölçüsünde ve mevzuata uygun olarak birebir ve nakdi yardım şeklinde sağlanacaktır. Bölgedeki destekleme ve yetiştirme kurslarının sağlıklı bir şekilde yürütülmesi için istekli öğretmenlerimizle uyum sağlayarak bölgedeki sınavlara hazırlanan öğrenci gruplarımıza destek ve motivasyon sağlayacağız. Bu kapsamda maksat YKS ve maksat LGS koordinatörleri ihtiyaçları belirleyerek gerekli çalışmaları koordine edeceklerdir. Ayrıca “Çevreme Duyarlıyım ve Değerlerime Sahip Çıkıyorum Projesi” kapsamında okullarda kurulacak maliyet kulüpleri ile moral destek çalışmaları yapılacak. Okullarımızda DKAB ve IHL meslek kursu öğretmenleri iş birliği ile ramazan etkinlikleri başta olmak üzere tüm mesleki etkinlikler partner okullar arasında yürütülecektir. Yine okul idarecileri ve öğretmenlerin iş birliği ile tüm okullarımızda afet bilinçlendirme eğitimleri düzenlenecektir.”

Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül sözlerini şöyle tamamladı: “Genel Müdürlüğümüzün koordinasyonunda gerçekleştirilen gönüllü öğretmen çalışması ile deprem bölgesi illerinde program kapsamındaki çalışmalar desteklenecektir. Program 2023-2024 eğitim-öğretim yılında revize edilerek devam ettirilecektir.

KAYNAK: HABER7

derincehaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu