Haber

Depremde yıkılan Rönesans Residence’ın müteahhidi Mehmet Yaşar Coşkun’dan inanılmaz savunma

Hatay’da yıkılan Rönesans Residence’ın müteahhidi Mehmet Yaşar Coşkun’un İstanbul Havalimanı’ndan yurt dışına kaçmaya çalıştığı bildirildi.

Coşkun’un İstanbul Havalimanı’ndan Karabağ’a çıkışı, ihbar üzerine harekete geçen polis ekipleri tarafından dün engellendi. Gaziosmanpaşa Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla yakalanan Coşkun, gözaltına alınarak Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

İfade işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Coşkun, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

ÇOK PARA ÇEKMEYE ÇALIŞTI

Coşkun’un dün gece THY’nin 19.50 Karadağ seferi ile kaçmak için havalimanına gitmeden önce İstanbul’daki bankalardan yüklü miktarda para çekmeye çalıştığı öğrenildi.

İFADE YAYINLANDI

Sabah’ta yer alan habere göre Coşkun, yaptırdığı binanın yıkımında kusuru olup olmadığını ancak bilirkişi incelemesinin ardından ortaya çıkacağını söyledi. “Karadağ ülkesinde yaptığımız binaların tapularını vermek için Karadağ’a gidiyordum”Kaçma konusunda hiçbir fikri olmadığını iddia etti.

Coşkun, suçlamasına neden olan ve yıkılan Rönesans Residence isimli bina için, “Yan yattı. Usulüne ve bilimine uygun yapılmayan binalar depremden sonra paramparça oldu ve yıkıldı. Bizim bina sadece eğildi. Herhangi bir çökme olmadı. Bu kadar büyük bir depreme ve eğilmeye rağmen bina yıkılmadı. yıkılması ve ana iskeletinin bozulmadan kalması, “Binanın sağlam yapıldığını gösteriyor. Bu aşamada tutuksuz yargılanmak istiyorum.”ifadeleri kullandı.

belen-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu